Współpraca Adele z Bruno Marsem, Paulem Epworthem i Ryanem Tedderem, czyli znamy szczegółową tracklistę albumu “25″.

Płyta “25″ swoją premierę będzie miała już 20 listopada. W sieci pojawiły się początkowo same tytuły utworów, które znajdą się na trzecim longplayu Adele. Kilka dni temu również wypłynęła lista wraz z nazwiskami osób współpracującymi z Brytyjką. 

adele-tracklist-with-writers

Po szybkim przeanalizowaniu tej listy zuważyliśmy trzy znane już nam nazwiska.Panowie, którzy współpracowali z Adele przy albumie “21″. Są to:

- Paul Epworth (“Skyfall”, “Rolling In The Deep”, “He Won’t Go”, “I’ll Be Waiting”)

Wraz z Adele zdobył Oscara za piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie. Producent, do którego Adele ma wielkie zaufanie. Na longplayu “25″ znajdziemy dwie piosenki, które napisał z Adele – “I Miss You” oraz  ”Sweetest Devotion”

- Ryan Tedder (“Rumour Has It”, “Turning Tables”)

Założyciel i wokalista zespołu One Republic. “Remedy” to piosenka jego współautorstwa, którą usłyszymy na płycie Adele.

- Samuel Dixon

Australijczyk mieszkający w Londynie. Współpracował przy albumie Sii i Christiny Aguilery. Był gitarzystą Adele podczas touru promującego płytę “21″ ( w tym na koncercie w Royal Albert Hall) oraz dyrektorem muzycznym podczas wystąpień Brytyjki na gali Grammy 2012 i Academy Awards 2013.

Oprócz trzech znanych nam panów znalazły się również zupełnie nowe nazwiska. Zaliczamy do nich:

- Greg Kurstin 

Jest to amerykański producent i autor piosenek. Współpracował m.in. z: Kelly Clarkson, Sią, Laną Del Rey, Ellie Goulding oraz P!NK. Na plycie Adele “25″ ocenimy jego prace po piosenkach: ”Hello”, “Water Under The Bridge”, “Million Years Ago”. Po pierwszym singlu “Hello” wiemy, że zna się na rzeczy!

- Max Martin, Shellback 

Napisali z Adele na album “25″ jedną piosenkę – “Send My Love ( To Your New Lover)

Max Martin

  

Są szwedzkimi producentami i songwriterami. Max Martin na swoim koncie ma takie hity jak: “Baby One More Time“ z Britney Spears oraz “It’s My Life” zespołu Bon Jovi. Wspólnie pomagali tworzyć największe hity m.in.: P!NK – “So What“,”Fuckin’ Perfect”, Avril Lavigne - ”Wish You Were Here”, Taylor Swift ”Shake It Off“, “Blank Space” oraz “Style”

Mało Wam wielkich nazwisk? Dorzucamy jeszcze w takim razie do listy Celine Dion, Jessie J, Katy Perry, Adama Lamberta, Maroon 5 oraz Christinę Aguilerę. Trzeba przyznać ci najpopularniejsi współpracują z Maxem Martinem i Shellbackiem. To producenci z najwyższej półki!

- Tobias Jesso Jr.

Kanadyjczyk mający 30 lat i posiadający niezwykłą wrażliwość muzyczną. Wydał do tej pory jeden album zatytułowany Goon. Trzeba uważać na utwór, który stworzył z Adele – “When We Were Young”, gdyż jak zdradziła Adele, to jej ulubiona piosenka z płyty “25″.

- Brian Burton (Danger Mouse)

Amerykański DJ i producent muzyczny. Plotki o tym, że pracuje z Adele obiegły internet już jakiś czas temu. Teraz wiemy, że będzie to piosenka numer 7, czyli “River Lea”

- Bruno Mars 

Pan, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Autor hitów “Uptown Funk, “Lazy Song, ” Just The Way You Are” Jest członkiem firmy “The Smeezingstons”. Współpracował z Adele przy piosence zatytułowanej “All I Ask”.

- Philip Lawrence 

Amerykański producent i autor piosenek. Tak jak Bruno Mars Jest członkiem “The Smeezingstons”. Pomagał tworzyć utwór “All I Ask”

- Christopher “Broody” Brown

Kompozytor pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Często współpracujący z Bruno Marsem. Na albumie Adele znajdziemy jego jedną kompozycję. Tak jak przy dwóch ostatnich dżentelmenach jest piosenka “All I Ask”.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

Protected by WP Anti Spam