Za kilka dni ponownie usłyszymy głos Adele?

Midge Ure & Bob Geldof discuss Band Aid 30

Nowa piosenka Adele już w listopadzie. Nie będzie to jednak singiel na długo wyczekiwaną płytę, lecz charytatywnie wykonany utwór z udziałem wielu brytyjskich sław takich jak: Ed Sheeran, Bastille, Ellie Goulding, Bono (U2), Chris Martin (Coldplay), Sinead O’Connor czy One Direction. Niektóre źródła podają, że występ Adele nie został jeszcze potwierdzony, inne jednak uspokajają, że Adele uzgodniła już udział w akcji.

Piosenka, o której mowa nosi tytuł „Do They Know It’s Christmas?”. W oryginale została ona wydana w 1984 roku przez grupę Band Aid założoną przez Boba Geldofa i Midge’a Ure z grupy Ultravox. Celem zespołu była pomoc mieszkańcom Etiopii w walce z głodem. Nagrali oni wspólnie z popularnymi ówcześnie artystami właśnie tą świąteczną piosenkę.

http://www.billboard.com/files/styles/promo_650/public/stylus/1525859-adele-performing-617-409.jpg

„Do They Know It’s Christmas?” zostanie zcoverowana już po raz czwarty. I w tym przypadku cel jest szczytny, bowiem pieniądze uzyskane ze sprzedaży utworu zostaną przekazane organizacji walczącej z wirusem Eboli w zachodniej części Afryki.

W tym roku piosenka zostanie odświeżona: zyska ona nowe wiersze, które będą odnosić się do wirusa panującego w Afryce. Nagrywanie piosenki będzie miało miejsce 15 listopada 2014 roku, a już dwa dni później (17 listopada 2014r.) będziemy mogli usłyszeć efekt końcowy. Koszt pobrania piosenki będzie wynosił zaledwie 99 p, a zakup singla 4 £ (funty).

Za muzykę odpowiedzialny jest Paul Epworth, który już wielokrotnie współpracował z Adele przy m.in.: „Rolling in the Deep” czy „Skyfall”, za który oboje otrzymali Oscara.

Midge Ure and Bob Geldof

W oczekiwaniu na wersję Band Aid 30 zachęcamy do przesłuchania wcześniejszych z nich wykonanych kolejno przez: Band Aid, Band Aid II oraz Band Aid 20.

1984
Band Aid

1989
Band Aid II

2004
Band Aid 20

Zdjęcia: http://www.digitalspy.co.uk , http://www.bbc.com/, http://www.billboard.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam