21- Single

adele-rolling-in-the-dep

„Rolling in the deep”
Wydany: 29 listopada 2010

Informacje:
Rolling in the deep – pierwszy singel brytyjskiej piosenkarki Adele z jej drugiego albumu studyjnego zatytułowanego 21. Utwór został napisany przez Adele i Paula Epwortha. Został wydany na singlu w Holandii 29 listopada 2010 roku. Utwór stał się pierwszym hitem Adele zajmując czołowe miejsca w kilkudziesięciu państwach.

Rolling in the Deep został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków. Pierwsze miejsce zajął w takich krajach jak Belgia, Kanada, Niemcy, Włochy, Holandia, Szwajcaria i Stany Zjednoczone. Natomiast w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii i Norwegii uplasował się w pierwszej dziesiątce. W Wielkiej Brytanii utwór zadebiutował na drugim miejscu, stając się trzecim singlem Adele plasującym się w dziesiątce hitów.

Powołując się na amerykańskie media, utwór jest drugim utworem Adele, który pojawił się w notowaniach w tym państwie. W marcu 2011 piosenka osiągnęła pierwszą pozycję w liście Hot Adult Top 40 Tracks, by już w maju 2011 zająć pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej liście świata, a mianowicie Billboard Hot 100. W rezultacie Adele stała się pierwszą brytyjską artystką od czasu Leony Lewis w 2008 roku, która jednocześnie w tym samym tygodniu zajęła czołowe pozycje zarówno w Billboard Hot 100, jak i Billboard 200. W następnym tygodniu Adele pozostała na tej samej pozycji tym samym stając się pierwszym artystą brytyjskim od czasu powrotu Phila Collinsa w latach 1989-90 i pierwszą Brytyjką w historii, która utrzymała się dłużej niż jeden tydzień na pierwszym miejscu. W maju 2011 w Stanach Zjednoczonych utwór został sprzedany w 3 milionach cyfrowych kopii, pobijając jej poprzedni najlepiej sprzedający się utwór Chasing Pavements. Adele za tę piosenkę otrzymała trzy nagrody Grammy 2012 w kategoriach Nagranie roku, Piosenka roku i Teledysk roku.

Ciekawostki:

Rolling in the Deep jest przewodnim utworem w amerykańskim thrillerze „Jestem numerem cztery’.

– Utwór w 2013 roku przekroczył 400 milionów wejrzeń na YouTube

Format Singel CD, Digital download
Gatunek power pop, soul, blues, folk
Długość 3:48
Wytwórnia XL Recording
Produkcja: Paul Epworth
Teledysk:

—————————————————————————————————————————————————–

Adele_-_Someone_Like_You

„Someone Like You”
Wydany: 24 stycznia 2011

Informacje:

Someone Like You – drugi singel brytyjskiej wokalistki Adele z jej drugiego albumu studyjnego zatytułowanego 21. Został wydany 24 stycznia 2011 roku, napisany jest przez wokalistkę oraz Dana Wilsona. Utwór został zainspirowany przeżyciami Adele. W wersji tekstowej piosenkarka opowiada o tym, że pogodziła się z zaistniałą sytuacją i zerwanymi więziami.

Adele zaśpiewała tę piosenkę na gali Brit Awards 2011. Po występie utwór otrzymał uznanie krytyków muzycznych i osiągnął pierwsze miejsce na listach w Wielkiej Brytanii, zajmując je najdłużej z utworów z ostatnich dziesięciu lat. Również w Irlandii utwór spędził na pierwszym miejscu sześć tygodni, co było rekordem w 2011 roku. Singel pojawił się na pierwszym miejscu także w Australii i Nowej Zelandii. W lipcu 2011 roku w Wielkiej Brytanii piosenka stała się pierwszym singlem dekady sprzedając się w milionowym nakładzie. 9 sierpnia 2011 utwór został wysłany do rozgłośni radiowych na terenie Stanów Zjednoczonych. Tak jak poprzedni singiel (Rolling in the Deep), Someone Like You dotarł do szczytu listy Billboard Hot 100.

Ciekawostki:

-Wersja koncertowa zajęła pierwsze miejsce na Liście przebojów Trójki.

– Za ten singel artystka odebrała nagrodę Grammy 2012 w kategorii Najlepsze solowe wykonanie Pop.

– W 2013 roku utwór przekroczył 300 mln wyświetleń na You Tubie

Format Singel CD, Digital download
Gatunek pop, soul, blues
Długość: 4:45
Wytwórnia: XL Recordings
Produkcja: Dan Wilson, Adele

Teledysk:

—————————————————————————————————————————————————–

adele_set_fire_to_the_rain

„Set Fire To The Rain”
Wydany: 4 lipca 2011

Informacje:
„Set fire to the rain”- trzeci singel brytyjskiej piosenkarki Adele z jej drugiego albumu studyjnego zatytułowanego 21. Utwór został napisany przez Adele i Frasera T. Smitha. 4 lipca 2011 roku został wydany jako trzeci singiel w Wielkiej Brytanii, gdzie dotarł do #11 miejsca. Piosenka zajęła pierwsze miejsce w Polsce, Belgii i Holandii. Natomiast w Austrii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwajcarii, Niemczech i we Włoszech singiel uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Ciekawostki:
– Piosenka została uhonorowana nagrodą Grammy 2013 w kategorii Najlepsze solowe wykonanie pop.

– Adele po raz pierwszy na żywo wykonała tę piosenkę 29 kwietnia w programie „Graham Norton Show

Format Singel CD, Digital download
Gatunek power pop, soul, blues
Długość 4:02
Wytwórnia XL Recordings
Produkcja: Fraser T. Smith

Teledysk (oficjalne video):

—————————————————————————————————————————————————–

Adele-Rumour-Has-It-Lyrics

„Rumour Has It”
Wydany: 5 listopada 2011

Informacje:
Rumour Has It – piosenka brytyjskiej piosenkarki Adele z jej drugiego albumu studyjnego zatytułowanego 21. Została napisana przez Adele i Ryana Teddera, wokalistę grupy OneRepublic. Utwór został potwierdzony jako oficjalny czwarty singel z płyty. Adele wykonała go w programie The Jonathan Ross Show.

„Rumour Has It” jest jazzowo-perkusyjnym utworem, który Adele opisała jako „bluesowo-popowe przytupywanie”. Wyjaśniła, że piosenka nie była inspirowana mediami, tylko dotyczyła jej przyjaciół, którzy czasami wierzyli w plotki o jej zerwaniu z chłopakiem. „Rumour Has It” kontrastuje z inną piosenką napisaną przez Teddera a wyprodukowaną przez Jima Abbissa (Turning Tables).

Ciekawostki:
-Utwór promował serial The Lying Game wyprodukowany dla telewizji ABC.

Format Singel CD, Digital download
Gatunek: pop, soul, jazz, blues
Długość 3:43
Wytwórnia XL Recordings
Produkcja: Ryan Tedder

Wideo:

—————————————————————————————————————————————————–

Turning_Tables

„Turning Tables”
Wydany: 5 listopada 2011

Informacje:

Turning Tables – singel brytyjskiej piosenkarki Adele z jej drugiej solowej płyty zatytułowanej 21. Został napisany przez Adele i Ryana Teddera, lidera grupy OneRepublic, natomiast wyprodukowana przez Jima Abbissa.

Po zaśpiewaniu tego utworu przez Gwyneth Paltrow w popularnym serialu Glee piosenka uplasowała się na miejscu 63 listy Billboard Hot 100 i 60 listy Canadian Hot 100. Wykonanie znalazło się także w australijskiej liście (miejsce 83) oraz w UK Singles Chart (miejsce 62).

Ciekawostki:

– Utwór został napisany w tonacji c-moll.

Format Singel CD, Digital download
Gatunek : pop, soul, blues
Długość 4:10
Wytwórnia XL Recordings
Produkcja: Jim Abbis

Wideo:
Coming soon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Protected by WP Anti Spam