Współpraca Adele z Bruno Marsem, Paulem Epworthem i Ryanem Tedderem, czyli znamy szczegółową tracklistę albumu „25”.

Płyta „25” swoją premierę będzie miała już 20 listopada. W sieci pojawiły się początkowo same tytuły utworów, które znajdą się na trzecim longplayu Adele. Kilka dni temu również wypłynęła lista wraz z nazwiskami osób współpracującymi z Brytyjką. 

adele-tracklist-with-writers

Po szybkim przeanalizowaniu tej listy zuważyliśmy trzy znane już nam nazwiska.Panowie, którzy współpracowali z Adele przy albumie „21”. Są to:

– Paul Epworth („Skyfall”, „Rolling In The Deep”, „He Won’t Go”, „I’ll Be Waiting”)

Wraz z Adele zdobył Oscara za piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie. Producent, do którego Adele ma wielkie zaufanie. Na longplayu „25” znajdziemy dwie piosenki, które napisał z Adele – „I Miss You” oraz  „Sweetest Devotion”

– Ryan Tedder („Rumour Has It”, „Turning Tables”)

Założyciel i wokalista zespołu One Republic. „Remedy” to piosenka jego współautorstwa, którą usłyszymy na płycie Adele.

– Samuel Dixon

Australijczyk mieszkający w Londynie. Współpracował przy albumie Sii i Christiny Aguilery. Był gitarzystą Adele podczas touru promującego płytę „21” ( w tym na koncercie w Royal Albert Hall) oraz dyrektorem muzycznym podczas wystąpień Brytyjki na gali Grammy 2012 i Academy Awards 2013.

Oprócz trzech znanych nam panów znalazły się również zupełnie nowe nazwiska. Zaliczamy do nich:

– Greg Kurstin 

Jest to amerykański producent i autor piosenek. Współpracował m.in. z: Kelly Clarkson, Sią, Laną Del Rey, Ellie Goulding oraz P!NK. Na plycie Adele „25” ocenimy jego prace po piosenkach: „Hello”, „Water Under The Bridge”, „Million Years Ago”. Po pierwszym singlu „Hello” wiemy, że zna się na rzeczy!

Max Martin, Shellback 

Napisali z Adele na album „25” jedną piosenkę – „Send My Love ( To Your New Lover)

Max Martin

  

Są szwedzkimi producentami i songwriterami. Max Martin na swoim koncie ma takie hity jak: „Baby One More Time” z Britney Spears oraz „It’s My Life” zespołu Bon Jovi. Wspólnie pomagali tworzyć największe hity m.in.: P!NK – „So What„,”Fuckin’ Perfect”, Avril Lavigne – „Wish You Were Here”, Taylor Swift „Shake It Off„, „Blank Space” oraz „Style”

Mało Wam wielkich nazwisk? Dorzucamy jeszcze w takim razie do listy Celine Dion, Jessie J, Katy Perry, Adama Lamberta, Maroon 5 oraz Christinę Aguilerę. Trzeba przyznać ci najpopularniejsi współpracują z Maxem Martinem i Shellbackiem. To producenci z najwyższej półki!

Tobias Jesso Jr.

Kanadyjczyk mający 30 lat i posiadający niezwykłą wrażliwość muzyczną. Wydał do tej pory jeden album zatytułowany Goon. Trzeba uważać na utwór, który stworzył z Adele – „When We Were Young”, gdyż jak zdradziła Adele, to jej ulubiona piosenka z płyty „25”.

– Brian Burton (Danger Mouse)

Amerykański DJ i producent muzyczny. Plotki o tym, że pracuje z Adele obiegły internet już jakiś czas temu. Teraz wiemy, że będzie to piosenka numer 7, czyli „River Lea”

Bruno Mars 

Pan, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Autor hitów „Uptown Funk, „Lazy Song, ” Just The Way You Are” Jest członkiem firmy „The Smeezingstons”. Współpracował z Adele przy piosence zatytułowanej „All I Ask”.

– Philip Lawrence 

Amerykański producent i autor piosenek. Tak jak Bruno Mars Jest członkiem „The Smeezingstons”. Pomagał tworzyć utwór „All I Ask”

– Christopher „Broody” Brown

Kompozytor pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Często współpracujący z Bruno Marsem. Na albumie Adele znajdziemy jego jedną kompozycję. Tak jak przy dwóch ostatnich dżentelmenach jest piosenka „All I Ask”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Protected by WP Anti Spam