Xavier Dolan o współpracy z Adele: „Ona jest bardzo utalentowaną aktorką, niezależnie od tego, co sama o tym mówi.”

xavier-dolan-signera-la-realisation-du-prochain-clip-dadele-326591

Wczoraj, tj 23 października 2015 roku, ukazał się teledysk do utworu „Hello”. Jego autorem jest zdobywca nagrody w Cannes – 26-letni reżyser Xavier Dolan.

„To był zaszczyt reżyserować teledysk do przepięknej, poruszającej piosenki Adele. Gdy tylko ją usłyszałem, od razu w mojej głowie pojawiły się obrazy, a zaufanie i wspaniałomyślność Adele pozwoliły mi na wolność twórczą […] Bycie z nią na planie było czymś cudownym, a kierowanie nią w aktorskim aspekcie było czymś ekscytującym. Odkryłem, że jest bardzo utalentowaną aktorką, niezależnie od tego, co sama o tym mówi. […] To było wspaniałe doświadczenie. Adele pozwoliła mi się w to w pełni zanurzyć, więc nie czułem żadnego skrępowania pod względem artystycznym i emocjonalnym. Jestem niesamowicie dumny”.

Ponad 6-cio minutowe wideo zostało zrealizowane w kanadyjskich górach prowincji Quebec oraz w wiejskiej scenerii, na przedmieściach Montrealu. W rolę kochanka Adele wcielił się Tristan Wilds – aktor znany m.in z serialu 90210.

Tristan+Wilds+VEVO+Compound+Entertainment+aJbxQCSwpi6l

Dolan udzielił wywiadu witrynie Billboard.com. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych pytań i odpowiedzi z tej rozmowy.

Jak to się stało, że zostałeś zaproszony do współpracy z Adele? 

Adele wyszła z propozycją. Widziała kilka moich filmów i zdecydowała, że chce ze mną pracować co było bardzo pochlebiające dla mnie. Pojechałem do Londynu, usiadłem na przeciwko niej i posłuchałem piosenki, która wstrząsnęła mną i powiedziałem” Tak, chce nagrać ten teledysk. Proszę, bardzo proszę.”

Jakie były wasze wyobrażenia dotyczące teledysku?

Rozmawialiśmy bardziej o ogólnych aspektach. Była mowa o kolorach, czarno-biały. Powiedziałem Adele ” Widzę to bardzo prosto. Nazwij mnie głupim albo zgódź się, ale to co mam przed oczami to dziewczyna odbierająca telefon i mówiąca ‚Hello’. Widzę cię w starym domku na wsi. Myśląca o kimś z przeszłości i wykonująca telefon.” Od tego się zaczęło, Adele się zgodziła. […]  Chciałem, żeby miała na sobie gruby płaszcz. Chciałem, żeby stała w lesie. Chciałem, żeby było dużo liści, żeby była nimi wręcz otoczona. Chciałem, żeby stała na skale nad wodą, nad jeziorem. Szukaliśmy takiego miejsca i ostatecznie je znaleźliśmy.

Gdzie były robione ujęcia? To piękne miejsce.

Nagrywaliśmy w Dunham. Jest to małe miasto jakieś 20 minut na północ od Vermont w prowincji Quebec. Ujęcia z Tristanem były robione w apartamencie w Montrealu.

Album Adele będzie miał premierę w listopadzie. W planach zapewne jest jeszcze kilka singli. Twoja praca wykonana wspólnie z Adele brzmi świetnie, może nagracie jeszcze wspólnie jakiś teledysk?

Możliwe. Kto wie?

Czy miałeś możliwość wysłuchania całego nowego albumu?

Nie, nie miałem takiej możliwości. […]

Czy chciałbyś, aby ludzie widzący efekt końcowy pracy z Adele zainteresowali się twoimi produkcjami? 

Oczywiście. Nie jestem zbytnio popularny. Kiedy patrzysz na karierę Adele to jasne, ze widzisz szansę dla mnie. Artystycznie było to jedno z najwspanialszych przeżyć w moim życiu. Spędziliśmy dużo czasu razem, to było bardzo inspirujące, kiedy tworzyliśmy wspólnie wideo – Ona , ja i cała załoga. Teraz zauważam nieco większe zainteresowanie tym, co robię. To miłe.

 
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Protected by WP Anti Spam